PROJEKT

V roce 2016 Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora koupila budovu kláštera od sester voršilek. V době koupě budovy bylo severní křídlo bez využití a původně tyto prostory sloužily právě k bydlení sester. S chutí navrátit život těmto nádherným prostorům vznikl tento projekt.


Severní křídlo klášterní budovy poskytl prostor pro vybudování 20 bytů a ateliérů. Jedinečnost tohoto projektu se skrývá v propojování dobových barokních prvků s moderním designem a ve využití vysokých klenutých stropů pro vestavěná patra.


Začátkem roku 2023 začala výstavba ve spolupráci s Kutnohorskou stavební, s.r.o. a předpokládaný termín nastěhování je stanoven na květen 2024.

Za nově vystavěnými byty v severním křídle kláštera řádu sv. Voršily stojí:

INVESTOR

Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora

Jakubská 1, 284 01 Kutná Hora

IČO: 464 03 523

PROJEKTANT

Kodet architekti s.r.o.

Ing. Arch. Tomáš Kodet

Městské sady 684, 284 01 Kutná Hora

IČO: 088 26 251, ČKA: 4806

ZHOTOVITEL

Kutnohorská stavební, s.r.o.

Zdeněk Voseček

Benešova 316, 284 01 Kutná Hora

IČO: 451 44 788

UNIKÁTNÍ PROJEKT

ThLic. Vladislav Brokeš, Ph.D.

arciděkan

Každý z nás hledáme prostor k životu tady na této zemi. Když se jedná o místo k bydlení, pečlivě zvažujeme, kde budeme trávit svůj čas, kde budeme odpočívat či spát. Díky unikátní přestavbě vznikly v centru Kutné Hory krásné byty, které v sobě snoubí jedinečnou duchovní atmosféru barokní budovy s moderními prvky odpovídající životu ve třetím tisíciletí.

Ing. Soňa Krejčová

Bydlení v klášteře považujeme za atraktivní pro milovníky krásna. Při opravě jsme se snažili v co nejvyšší míře respektovat památkovou podstatu objektu a propojit ji s moderními požadavky na bydlení. Vysoké klenuté stropy nás inspirovaly k vestavbám útulných obytných pater a velkorysé chodby zase zvou ke komunitnímu sousedskému setkávání.

technická správkyně památek

Ing. arch. Martina Kodetová

Přizpůsobit barokní klášter současnému bydlení šlo překvapivě dobře. Každá řeholnice měla svoji skromnou barokní celu, která má kupodivu velikost současného menšího bytu. Naším úkolem bylo pospojovat některé cely do větších bytů a do každého bytu vestavět vstupní chodbu s koupelnou a obytné patro.

architektka

Ing. arch. Tomáš Kodet

architekt

Pokud chcete u sv. Voršily bydlet, měli byste mít rádi tradiční materiály a historické domy. Prkna na podlaze jsou krásná, opravená, ale už mají za sebou téměř 300 let, to platí i o kamenném ostění vstupů, kopiích původních oken, honosných klenbách, velkorysých chodbách a spoustě dalších maličkostí z doby barokního kláštera. Je to naprosto jiné prostředí než současná novostavba.

KAM DÁL?

MÁTE ZÁJEM O PRONÁJEM BYTU?

V případě zájmu vyplňte prosím náš formulář a my se vám rádi ozveme.

KONTAKT

BYTY U SV. VORŠILY

Jiřího z Poděbrad 288, 284 01 Kutná Hora


Ozvěte se nám:

email: sarka.schwarzova@khfarnost.cz

Tel.: +420 737 450 866 (po-pá mezi 8-15 hodinou)


Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora

Jakubská 1

284 01 Kutná Hora
字母f图标